Stadion

Stadion Sportowy im. Trenera Emila Wzorka

ADRES

ul. Józefa Piłsudskiego 32, 33-100 Tarnów

DOJAZD

Autobusy komunikacji miejskiej - linia nr 30

HISTORIA

Boisko „Błękitnych”W latach 60. miasto przekazało klubowi tereny o powierzchni 5 hektarów przy ul. J. Krasickiego (obecnie J. Piłsudskiego), użytkowane przed wojną przez ŻTGS „Samson”. Zawiązany został Społeczny Komitet Budowy Stadionu, a przy budowie pracowali społecznie milicjanci i działacze, pomagały również zakłady patronackie. Dzięki temu w 1972 roku oddano do użytku boisko z bieżnią lekkoatletyczną i skocznię do skoków w dal oraz boisko do siatkówki. Pierwszymi budynkami gospodarczymi były: barak służący za szatnię, garaże i warsztat. Dalszy rozwój bazy sportowej nastąpił w 1983 roku, kiedy prezydent miasta przydzielił klubowi siedem zakładów patronackich. Pozwoliło to zbudować własną salę treningową. W 1987 roku rozpoczęto budowę nowego skrzydła pawilonu, a w dwa lata później dobudowano dwa piętra. W budynku klubowym mieściły się biura, hotel, sala gimnastyczna, siłownia i sauna.

źródło: Jerzy Dzierwa,Tarnów. Zawale. Wielki Przewodnik, Tarnów: Tarnowskie Towarzystwo Kulturalne, Urząd Miasta Tarnowa, Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Biblioteka Miejska w Tarnowie, 2000

Po przejęciu obiektu przez Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, w 2015 roku rozpoczęła się wielka modernizacja. W ciągu dwóch lat obiekt Błękitnych oprócz tartanowej 400-metrowej bieżni otrzymał też rzutnię do rzutu kulą, skocznie w dal i do trójskoku, skocznie do skoku wzwyż i o tyczce. Piłkarze zyskali nowe boisko z tradycyjną murawą. Na stadionie wybudowano trybuny mogące pomieścić 1910 widzów oraz sztuczne oświetlenie. Decyzją Rady Miasta Tarnowa, od 5 grudnia 2017 roku, patronem stadionu jest Emil Wzorek.

Stadion Sportowy im. Trenera Emila Wzorka - widok na trybunę główną

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości